ul. Kościelna 1, 05-240 Tłuszcz, tel. 297573002, e-mail: sp_tl_1@op.pl, Sekretariat: Pn-Pt 7:00-17:00
Home
 

„Tym, którzy prowadzą nas do źródeł wiedzy…”

W piątek, tj. 12 października 2018 roku w naszej szkole świętowaliśmy przypadający na 14 października DZIEŃ  EDUKACJI  NARODOWEJ.
Niektórzy dopytują się: od kiedy i dlaczego obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej?

Odpowiadamy. W ten sposób świętujemy kolejne rocznice ustanowienia Komisji Edukacji Narodowej, która powstała 14 października 1773 roku z inicjatywy króla Polski, Stanisława Augusta Poniatowskiego. KEN powołał do życia Sejm Rozbiorowy.
Dzień Nauczyciela powołano na mocy ustawy „Karta praw i obowiązków nauczyciela” 27 kwietnia 1972 roku. Dziesięć lat później, w kolejnej ustawie („Karta nauczyciela”), nazwa została zmieniona na Dzień Edukacji Narodowej. Datę 14 października uznano za święto wszystkich pracowników oświaty. Do dziś używa się zamiennie obu nazw – Dzień Nauczyciela i Dzień Edukacji Narodowej.

     Z okazji tego święta odbył się przygotowany przez uczniów klas  trzecich wspaniały „Koncert życzeń” ,  na który przybyli uczniowie, nauczyciele i pracownicy obsługi. Uroczystość rozpoczęli i prowadzili członkowie Samorządu Uczniowskiego, Agata Gawrońska i Łukasz Pióro. Młodsi  artyści z klas III piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją  wdzięczność za codzienny trud pracy, poświęcenie, czujność i  troskę o dobro wychowanków. Każdy z nauczycieli i pracowników otrzymał różę wraz z życzeniami od SU. Na zakończenie głos zabrała p. Dyrektor Beata Dzięcioł, która podziękowała wszystkim pracownikom za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie.

Katarzyna Winnicka,   Kamila Więch,  Paulina Kaska

17 października 2018 Autor Kategoria: AktualnościBez kategorii


Top