ul. Kościelna 1, 05-240 Tłuszcz, tel. 297573002, e-mail: sp_tl_1@op.pl, Sekretariat: Pn-Pt 7:30-16:00
Home
 

Świetlica – czerwiec

Czerwiec, czyli oczekiwanie na wakacje! Ostatni przedwakacyjny miesiąc rozpoczął się, rzecz jasna, od Dnia Dziecka! Rozmawialiśmy o prawach dzieci, tak ważnych jak prawo do zabawy, do miłości, nauki, prawo do rozwoju i opieki. Zwróciliśmy też uwagę na różnice między dziećmi pochodzącymi z różnych krajów.

W ostatnim miesiącu przed wakacjami, przyjemnie było porozmawiać o podróżach.Wirtualnie pakowaliśmy nasze torby i walizki, aby później nie mieć z tym żadnego problemu i, co najważniejsze, przypomnieliśmy sobie o bezpieczeństwie podczas wakacyjnych zabaw i wyjazdów.

Odbyły się rozmowy na temat zdrowia. Wspólnie zastanawialiśmy się, na czym polega zdrowe odżywianie oraz jakie są zasady higieny żywienia. Podkreśliliśmy wartość aktywności fizycznej jako warunku zdrowia oraz dobrego samopoczucia.

W ostatnim tygodniu czerwca, kończącym kolejny rok szkolny, prowadziliśmy konwersacje o nadchodzących wakacjach, a szczególności o naszych planach na letni wypoczynek i wiążących się z tym przygotowaniach do wyjazdów.

 

22 czerwca 2018 Autor Kategoria: AktualnościDziałalnośćŚwietlica


Top