ul. Kościelna 1, 05-240 Tłuszcz, tel. 297573002, e-mail: sp_tl_1@op.pl, Sekretariat: Pn-Pt 7:30-16:00
Home
 

Wielki Dzień w naszej szkole! Otwarcie hali sportowej!

Otwarcie hali (22)W dniu 14 listopada 2014r. marzenia społeczności szkolnej spełniły się ? została oddana do użytku hala sportowa. Uroczystości przyświecało motto, słowa naszego patrona Jana Pawła II: ?Sport niesie ze sobą bogaty skarbiec wartości?.

W przygotowanej z tej okazji uroczystości wzięło udział wielu znakomitych gości: Zastępca Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych p. Bożena Żelazowska, Przewodnicząca Komisji Zdrowia i Kultury Fizycznej Samorządu Województwa Mazowieckiego p. Jolanta Koczorowska, Przewodniczący Rady Powiatu Wołomińskiego p. Paweł Solis, Radni Powiatu Wołomińskiego, księża współpracujący z naszą szkołą, pracownicy Urzędu Miejskiego w Tłuszczu, Radni Rady Miejskiej w Tłuszczu, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy ? p. Jolanta Tlaga, Kierownik Powiatowego Urzędu Pracy ? filia w Tłuszczu ? p. Bożena Bury, Prezes Zarządu SK Bank ? p. Jan Bajno, Wiceprezes Zarządu SK Bank ? p. Elżbieta Kubuj, Dyrektor SK Banku w Tłuszczu ? p. Bożena Denis,   Dyrektor SK Banku w Mińsku Mazowieckim ? p. Tomasz Grzegorz Kołakowski, Dyrektor Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej ? p. Anna Godlewska, Prezes Zarządu Mazowieckiego Związku Pszczelarzy ? p. Jerzy Rosiński, Burmistrzowie i wójtowie z zaprzyjaźnionych gmin, Dyrektor Zespołu Szkół im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego ? p. Grażyna Marszał, Dyrektorzy szkół i jednostek organizacyjnych Gminy Tłuszcz, przedstawiciele policji z Komendantem Posterunku Policji w Tłuszczu ? p. Januszem Ołdakiem. Dyrektor Poradni Psychologiczno ? Pedagogicznej w Tłuszczu ? p. Lidia Wielądek, Kierownik Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy Nr 3   w Tłuszczu ? p. Agnieszka Brzostek, Przewodniczący Rad Osiedlowych i Sołtysi, Prezesi i członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu naszej gminy, prezesi stowarzyszeń, klubów sportowych i organizacji, emerytowani dyrektorzy i pracownicy szkoły podstawowej, rodzice i mieszkańcy Tłuszcza.

Otwarcie hali (50)Obchody tego nadzwyczajnego wydarzenia rozpoczęły się od wprowadzenia sztandarów, następnie przy akompaniamencie Młodzieżowej Orkiestry Dętej został odśpiewany hymn państwowy.

W trakcie uroczystości nastąpiło przecięcie wstęgi symbolizujące oficjalne otwarcie hali sportowej, którego dokonali Burmistrz Tłuszcza p. Paweł Bednarczyk, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Tłuszczu p. Paweł Fydryszek, Proboszcz parafii p.w. Przemienienia Pańskiego w Tłuszczu ks. Dariusz Skwarski, Dyrektor Szkoły p. Beata Dzięcioł, Przewodniczący Rady Rodziców p. Krzysztof Marczyszyn, Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Julia Opłotna. Następnie proboszcz ks. Dariusz Skwarski poświęcił halę.

Goście gratulowali Burmistrzowi Tłuszcza wybudowania tak dużego i pięknego obiektu sportowego. Były podziękowania, wspomnienia, prezenty, życzenia i wielka radość całej społeczności tłuszczańskiej.

Otwarcie hali (26)Uroczyste wejście uczniów, przedstawicieli rodziców i wychowawców rozpoczęło wzruszającą część artystyczną. W oczach maszerujących dzieci widać było zaskoczenie i zachwyt wyjątkowością przygotowanego obiektu.

Akademia dzieliła się a dwie części: pierwsza nawiązywała do historii sportu, druga to czasy współczesne. Dzieci zaprezentowały najważniejsze symbole oraz dyscypliny, które pojawiały się na olimpiadzie, tj. rzut oszczepem, rzut dyskiem, zapasy czy biegi oraz współczesne dyscypliny sportowe. Kostiumy i scenografia pomagały widzowi przenieść się na olimpijskie areny. Niemałe emocje wśród widzów wywołały tańce bogiń, Zorby, cheerleaderek. Chór zaśpiewał: ?Jesteśmy mistrzami?, ?Biało-czerwoni, czyli w jedności Polska? i ?Najlepsi z najlepszych”. Gromkie brawa były dowodem uznania dla choreografii i kostiumów młodych artystów.

Otwarcie hali (5)Po występach dzieci, prezentowały się stowarzyszenia, kluby sportowe i organizacje z terenu Gminy Tłuszcz: Tłuszczański Klub Sportowy ?BÓBR”, Piłkarska Akademia Rozwoju JUNIOR, Olimpijska Szkółka Tańca i Dobrych Manier, Uniwersytet Trzeciego Wieku, Szkoła Sztuk Walki i Samoobrony ?Kobra”, Koło PZW nr 84 Ciernik Tłuszcz, Mazowiecka Akademia Piłkarska, Adrian Zarzecki – triatlonista. Ostatnim punktem wieczoru był, po raz pierwszy rozegrany w nowej hali, mecz piłki siatkowej, w którym zmierzyły się ze sobą drużyny UKS ?Olimp” Tłuszcz i TKS ?Bóbr”.

                Wspaniała międzypokoleniowa zabawa trwała do późnych godzin wieczornych, nawiązane dzięki niej kontakty wzbogacą naszą współpracę o najcenniejsze relacje międzyludzkie.

                Występy skończyły się, fanfary ucichły, czas gratulacji i podziękowań minął, a dla dzieci z tłuszczańskiej podstawówki pozostaje radość możliwości korzystania z wyjątkowego, nowoczesnego obiektu. Dziękujemy!

Magdalena Horbot

24 listopada 2014 Autor Kategoria: AktualnościO szkole


Top