ul. Kościelna 1, 05-240 Tłuszcz, tel. 297573002, e-mail: sp_tl_1@op.pl, Sekretariat: Pn-Pt 7:00-17:00
Home
 

Wycieczka rowerowa klasy VI c

                W piękny, jesienny dzień 29 września odbyła się wycieczka rowerowa klasy VI c pod kierownictwem  wychowawczyni, pani Aleksandry Styczek oraz trojga rodziców w roli opiekunów. Jej celem  było  poznanie rezerwatu przyrody ,,Dębina ‘’ w Ostrówku.

Około godziny 9.10 spotkaliśmy się przed naszą szkołą. Cieszyliśmy się bardzo i z niecierpliwością czekaliśmy, kiedy wyruszymy w drogę. Jechaliśmy bezpiecznie. Większość trasy wiodła między lasami i łąkami. Podczas jazdy  mogliśmy pooddychać świeżym powietrzem i patrzeć na otaczającą nas przyrodę. Były też chwilowe przystanki, podczas których mogliśmy zregenerować siły.

Kiedy dojechaliśmy na miejsce i weszliśmy na podwórko do pana leśniczego, przywitał nas jego pies Talga. Zostawiliśmy rowery i ustawiliśmy się przed bramą. Wtedy leśniczy przedstawił się i opowiedział pokrótce, co będziemy zwiedzali.

Naszą wędrówkę po lesie zaczęliśmy od zobaczenia wieży przeciwpożarowej. Pan dyżurny powiedział,  że na szczycie znajduje się kamera, którą za pomocą specjalnego sprzętu można zobaczyć konkretne miejsce w lesie i jego okolice. Z zaciekawieniem oglądaliśmy i słuchaliśmy o drzewie, w którym znajdowała się dziupla dzięcioła. Opowiadał nam także o tym, jak można obliczyć wiek sosny. Był też czas na zadawanie pytań panu leśniczemu, a on bardzo chętnie odpowiadał..

                Po skończonym zwiedzaniu poszliśmy po nasze rowery i pan leśniczy zaprowadził nas do miejsca, gdzie mieliśmy klasowe ognisko. Rozpalił nam ogień i potem wspólnie podziękowaliśmy i pożegnaliśmy go serdecznie. Następnie wyciągnęliśmy kiełbaski i zaczęliśmy je piec nad ogniskiem. Kiedy je zjedliśmy, odpoczywaliśmy i rozmawialiśmy ze sobą. Był też obok plac zabaw, gdzie skakaliśmy po ruchomych platformach.

                Po długim odpoczynku, przyszedł czas powrotu do domu. W świetnych humorach dojechaliśmy pod szkołę po dniu pełnym wrażeń.

                Uważam, że to była naprawdę udana wycieczka. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat przyrody oraz miło spędziliśmy czas w naszej klasowej gromadce.

Oliwia Reda

Z klasy VI c

 

5 października 2017 Autor Kategoria: AktualnościStrefa ucznia


Top