ul. Kościelna 1, 05-240 Tłuszcz, tel. 297573002, e-mail: sp_tl_1@op.pl, Sekretariat: Pn-Pt 7:00-17:00
Home
 

Witaj szkoło, wracamy !

Wszystko co dobre, musi kiedyś się skończyć. Nie inaczej jest z wakacjami. Ostatecznie nadszedł 4 września i zabrzmiał pierwszy dzwonek, oznajmiając koniec błogiego dla uczniów okresu. Do szkoły im. Jana Pawła II w Tłuszczu ponownie wróciło życie, pojawił się ruch na korytarzach i w salach lekcyjnych. Był to jednocześnie czas spotkań nauczycieli, rodziców i  uczniów, który sprzyjał wymianie opowieści o wakacyjnych przygodach, przeżyciach i towarzyszącym im emocjach.

Tego dnia w naszej szkole panowało uczucie ekscytacji i nadziei związanych z nadchodzącym nowym rokiem szkolnym. Niektórzy uczniowie z wypiekami na twarzy oczekiwali na pierwsze godziny lekcyjne. Część natomiast chciałaby, żeby wolne dni potrwały troszeczkę dłużej. Wszyscy  cieszyli się jednak, że ponownie jesteśmy razem.

Pierwsze powakacyjne spotkanie poprzedziła uroczysta Msza Święta, którą odprawił ksiądz Paweł Cudny. Podczas swojego kazania podkreślił on ogromną rolę szkoły w kształtowaniu dziecka. Następnie przypomniał słowa naszego patrona Jana Pawła II: „Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś nauczyć”. Tym samym zwrócił się do uczniów z przesłaniem, by ciężko pracowali cały rok szkolny, bo tylko wtedy zajdą daleko i osiągną to, co sobie zamierzyli.

Po Mszy Świętej wszyscy udali się  na halę sportową, odświętnie przygotowaną na tę uroczystość. Inauguracja  roku szkolnego rozpoczęła się od tradycyjnego już wprowadzenia pocztu sztandarowego i przemówienia pani dyrektor Beaty Dzięcioł. Przywitała ona serdecznie zgromadzonych. Szczególnie zaś pierwszoklasistów, którzy zaczynają dopiero przygodę z nauką w szkole. Przekazała również najważniejsze informacje dotyczące organizacji nowego roku szkolnego. Na koniec życzyła uczniom i nauczycielom motywacji do pracy. Po spotkaniu nasi podopieczni udali się do klas na pierwsze spotkania z wychowawcami.

Czas zacząć naukę …

 Aleksandra Styczek

8 września 2017 Autor Kategoria: Aktualności


Top