ul. Kościelna 1, 05-240 Tłuszcz, tel. 297573002, e-mail: sp_tl_1@op.pl, Sekretariat: Pn-Pt 7:00-17:00
Home
 

Klasa VB i VD na warsztatach z programowania i robotyki w języku angielskim

Po raz pierwszy w historii naszej szkoły, uczniowie z klasy VB i VD uczestniczyli w kursie English & Programming, prowadzonym w całości w języku angielskim przez Marię Shapiro – studentkę Churchill High School w Maryland w Stanach Zjednoczonych.

Program kursu składał się z dwóch jednostek lekcyjnych. 20 czerwca odbył się wykład teoretyczny, podczas którego uczniowie dowiedzieli się, dlaczego tak ważne jest, aby nauczyć się technologii programowania, zostali też zaznajomieni z najnowszymi trendami w technologii. 21 czerwca uczniowie uczestniczyli w warsztatach praktycznych, w trakcie których mieli możliwość stworzenia linii komend dla konkretnego robota, co wywołało żywe zainteresowanie wśród naszych wychowanków. Najodważniejszym udało się zaprogramować robota w taki sposób, by wykonywał  proste polecenia. Ponadto program warsztatów obejmował:

Robotykę Lego – czyli programowanie w obrębie LEGO NXT Mindstorms, techniką “przeciągnij i upuść”;

Język Programowania Scratch, który jest dobrze znany naszym uczniom. Ten wizua      lny język programowania pozwala użytkownikom przeciągać różnokształtne oraz różnokolorowe bloki, tworząc segment kodu;

Język programowania Java, który jest jednym z najpopularniejszych języków programowania, opartym na zasadzie „napisz raz, uruchom wszędzie”.

         Zajęcia te niewątpliwie zainteresowały uczniów. Uświadomiły im, dlaczego tak istotna jest umiejętność programowania, wykorzystywana w innowacyjnych technologiach niemal w każdej dziedzinie naszego życia. Już dziś warto wprowadzić złotą zasadę: „myśl, jak programista” i wcielać ją w życie podczas każdej lekcji!

Poniżej krótka fotorelacja

                                                                                  Katarzyna Andruchewicz

Klasa VB i VD na warsztatach z programowania i robotyki w języku angielskim (6) Klasa VB i VD na warsztatach z programowania i robotyki w języku angielskim (4) Klasa VB i VD na warsztatach z programowania i robotyki w języku angielskim (3) Klasa VB i VD na warsztatach z programowania i robotyki w języku angielskim (2) Klasa VB i VD na warsztatach z programowania i robotyki w języku angielskim (1) Klasa VB i VD na warsztatach z programowania i robotyki w języku angielskim (5)

27 czerwca 2016 Autor Kategoria: Aktualności


Top