ul. Kościelna 1, 05-240 Tłuszcz, tel. 297573002, e-mail: sp_tl_1@op.pl, Sekretariat: Pn-Pt 7:30-16:00
Home
 

ZBIERAMY BATERIE – POMAGAMY, JAK SZLACHETNE PSZCZÓŁKI

image001Klub Naszej Ziemi już ponad 9 lat współpracuje z Organizacją Odzysku Reba S.A., organizując w naszej szkole zbiórkę baterii do specjalnie oznakowanych pojemników. W ten sposób zużyte baterie trafiają do odpowiednich zakładów, gdzie są przetwarzane i odzyskuje się z nich mnóstwo różnych metali  i innych związków chemicznych, a my przyczyniamy się do poprawy stanu środowiska.

W roku szkolnym 2015/2016 prowadziliśmy zbiórkę pod hasłem „Zbieramy baterie – pomagamy, jak szlachetne pszczółki”. ZEBRALIŚMY 250 KG. Dochód z zebranych przez nas baterii został przeznaczony na wsparcie Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce. Pomaga ono dzieciom opuszczonym, osieroconym oraz zagrożonym utratą opieki rodziców. SOS Wioski Dziecięce to osiedla 12-14 domów. W każdym domu mieszka Rodzina SOS, którą tworzą Rodzice SOS (małżeństwo lub osoba samotna) oraz 6 – 8 powierzonych ich opiece dzieci, którymi nie mogli opiekować się rodzice biologiczni. Najczęściej wychowują się tutaj liczne rodzeństwa. To Rodzice SOS dbają o ich wychowanie, zdrowie i edukację. Przyda im się nawet najmniejsza pomoc. DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM UCZNIOM, RODZICOM I NAUCZYCIELOM, KTÓRZY WSPARLI NASZĄ AKCJĘ.
image002

Fot. 1. Reklama akcji.
image003
Fot. 2 Zebrane baterie
image004
Fot. 3. Podziękowanie dla naszej szkoły.

 

Opiekun Klubu Naszej Ziemi

Anna Czajkowska

14 czerwca 2016 Autor Kategoria: AktualnościDla nauczycieliStrefa rodzicaStrefa ucznia


Top