ul. Kościelna 1, 05-240 Tłuszcz, tel. 297573002, e-mail: sp_tl_1@op.pl, Sekretariat: Pn-Pt 7:30-16:00
Home
 

TYDZIEŃ PROFILAKTYKI – „Żyjemy zdrowo, bez nałogów”

TYDZIEŃ PROFILAKTYKI

PROJEKT PROFILAKTYCZNY

„Żyjemy zdrowo, bez nałogów”

Plan działań

 

Czas realizacji projektu: 4 – 13 maja 2016r.

 • Na godzinach wychowawczych w klasach czwartych pedagog szkolny przeprowadzi zajęcia na temat: „Wędrówka nikotyny przez organizm człowieka” odpowiedzialny pedagog szkolny,
 • Zajęcia profilaktyczne z uczniami klas czwartych przeprowadzi terapeuta p. Marcin Miller na temat:Uzależnienie  od dopalaczy, papierosów i alkoholu oraz konsekwencje ich zażywania” 11 maja 2016r.
 • Zajęcia profilaktyczne z uczniami klas czwartych przeprowadzi terapeuta p. Marcin Miller na temat: „Uzależnienie  od dopalaczy, papierosów i alkoholu oraz konsekwencje ich zażywania”  11 maja 2016r.
  • klasa IVA: 13.45 – 14.30 w sali 16
  • klasa IVB: 12.35 – 15.20 w sali 28
  • klasa IVC: 15.25 – 16.10 w sali 27

 • Spotkanie uczniów klas piątych z p. nadkomisarz Wiolettą Zychnowską na temat: „Bezpieczne korzystanie z Internetu” 12 maja , godzina 12.45 – 13.30 w małej sali gimnastycznej,
 • Konkurs – test wiedzy o uzależnieniach dla klas szóstych ,,Dziękuję! Nie Uzależniam się! ‘’ odpowiedzialna p. A. Czajkowska i pedagog szkolny, 10 maja 2016r. o godzinie 11.45 – 12.30,
 • W każdej klasie będą realizowane przez wychowawców różne działania profilaktyczne. Tematyka działań znajduje się w tabelarycznych zestawieniach,
 • Konkurs plastyczny dla klas IV – VI: „Stop Uzależnieniom!” do 10 maja 2016r. odpowiedzialni nauczyciele plastyki. Uczniowie  wykonają prace w formacie A4 lub A3, dowolną techniką,
 • W oddziałach przedszkolnych odbędzie się Przedstawienie Profilaktyczne: ,, W przyjaźni tkwi siła ‘’  w wykonaniu uczniów klas: IIB i IIE    (13 maja  o godz. 11.45 – 12.30, wychowawcy przeprowadzą rozmowy z dziećmi na temat przyjaźni.
 1. Uroczyste zakończenie projektu
 • Odbędzie się spotkanie podsumowujące TYDZIEŃ PROFILAKTYKI, na którym uczniowie z Klubu Naszej Ziemi zaprezentują scenkę antynikotynową i odbędzie się pokaz aerobiku. Młodsi uczniowie (klasy: IIB i IIE) zaprezentują nam przedstawienie profilaktyczne o przyjaźni  „W przyjaźni tkwi siła” oraz piosenkę. Nagrodzimy 17 laureatów konkursów profilaktycznych (uczniowie otrzymają nagrody zakupione ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemowych Alkoholowych.) Podziękujemy za współpracę w zakresie profilaktyki p. nadkomisarz Zychnowskiej, p. M. Miller i p. S. Wysockiej oraz G.K.R.P.A.

Koordynator działań pedagog szkolny

SZANOWNI RODZICE!

      Informujemy Państwa,  że w naszej szkole odbywa się TYDZIEŃ PROFILAKTYKI (4-13 maja 2016r.), który jest uwieńczeniem  i podsumowaniem całorocznych działań z zakresu profilaktyki: wychowawczej, uzależnień i prozdrowotnej.  Zakres działań jest bardzo zróżnicowany i obejmuje działaniami wszystkich uczniów naszej szkoły. Na godzinach wychowawczych odbędą się zajęcia  dotyczące szkodliwości uzależnień (klasy IV-e), spotkanie profilaktyczne z terapeutą uzależnień. Klasy IV-VI wezmą udział w konkursie plastycznym i klasy VI przystąpią do konkursu wiedzy o uzależnieniach. Wszystkie klasy realizują działania profilaktyczne.

           12 maja 2016r. odbędą się dwa Apele. Uroczyście podsumujemy realizację projektu. Uczniowie z Klubu Naszej Ziemi zaprezentują scenkę antynikotynową, w ramach promocji zdrowego stylu życia odbędzie się pokaz aerobiku, zaś uczniowie z klas: IIB i IIE wystąpią w przedstawieniu: „W przyjaźni tkwi siła”. Nagrodzimy  17 laureatów konkursów profilaktycznych. Po uroczystości klasy V odbędą spotkanie profilaktyczne z Policją na temat bezpiecznego korzystania z Internetu. Uczniowie klas: IIB i IIE jeszcze raz wystąpią w przedstawieniu; „W przyjaźni tkwi siła” dla oddziałów przedszkolnych.

Drodzy Rodzice! Wierzymy, że dzięki Waszemu wsparciu  i zaangażowaniu w tę inicjatywę, uda nam się wspólnie osiągnąć cel, jakim jest kształtowanie świadomości i postaw prozdrowotnych wśród uczniów naszej szkoły, a tym samym uświadomić im jak ważną wartością jest prowadzenie zdrowego stylu życia.

Pedagog szkolny

5 maja 2016 Autor Kategoria: AktualnościDla nauczycieliOgłoszeniaStrefa rodzica


Top