ul. Kościelna 1, 05-240 Tłuszcz, tel. 297573002, e-mail: sp_tl_1@op.pl, Sekretariat: Pn-Pt 7:30-16:00
Home
 

Dziękujemy całej społeczności Szkoły Podstawowej im Jana Pawła II w Tłuszczu za udział w akcji SZLACHETNEJ PACZKI.

Dziękujemy całej społeczności Szkoły Podstawowej im Jana Pawła II w Tłuszczu za udział w akcji SZLACHETNEJ  PACZKI. Dzięki Waszej dobroci udało się nam znacznie poprawić sytuację materialną rodziny, w której mama samotnie wychowuje piątkę dzieci.

Naszym nadrzędnym celem było uzyskanie środków pieniężnych na zakup lodówki. Chcieliśmy też wyposażyć bardzo ubogą kuchnię i zgromadzić podstawowe rzeczy do użytku codziennego typu ręczniki i pościel.  Udało się! W prowadzonej akcji wyróżniła się szczególnie klasa IVa, która zebrała najwyższą kwotę pieniężną 182 zł. Na szczególne podziękowanie zasługuje też klasa IIIc, która poza zbiórką pieniędzy -170zł ,zgromadziła wiele przydatnych rzeczy dla rodziny. Dziękujemy uczniom i uczennicom kl. 6a i  6d za pomoc w zakupach i spakowanie zgromadzonych rzeczy.

 

Pomagając  zyskaliśmy też sami. Mogliśmy odkryć wielu fantastycznych ludzi w naszej szkole, dla których nie tylko pieniądze mają znaczenie.

Akcja SZLACHETNEJ PACZKI była cenną lekcją dla naszych dzieci. Mogły one przekonać się, że warto pomagać, ponieważ uszczęśliwiając innych, wzbogacamy też samych siebie, porzucamy własne „ja”, klatkę pełną pychy i egocentryzmu. Stajemy się wolnymi ludźmi.

Zamieszczamy relację z przekazania naszej paczki rodzinie.

 

    ?W niedzielne popołudnie rodzina z niecierpliwością oczekiwała na przyjazd wolontariuszy. Kiedy Pani Krysia zobaczyła ilość przygotowanych paczek w oczach pojawiły się łzy. Nie dowierzała, że to wszystko dla jej rodziny. Nigdy wcześniej nikt nie okazał im tyle serca. Wszystko co do tej pory miała, zawdzięczała swojej pracy. Otwarciu każdej paczki towarzyszył zachwyt. Pani Krysia cieszyła się z dużego garnka, ze stolnicy, talerzy, obrusa – tak naprawdę trudno wymieniać każdą rzecz. Największe zaskoczenie to lodówka. Srebrna lodówka, to było skryte marzenie Pani Krysi. Marzenka dziękowała bardzo za gitarę „Taka jaką sobie wymarzyłam – czarna. Mój ulubiony kolor” Chłopcy uruchomili swoje auta na pilot i zaczęli wyścigi po pokoju. Klaudia przytuliła się do swojego puchatego pamiętniczka, a Ola nie mogła wyjść z zachwytu nad swoimi nowymi, sportowymi butami.

     ?Brakuje nam słów. Uśmiech nie schodzi mi z twarzy. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, za takie spełnienie marzeń. Bardzo dziękujemy za wszystko, naprawdę za wszystko. Ta lodówka jest chyba spełnieniem największego mojego marzenia.. Nie umiem wyrazić naszego szczęścia. To będą wspaniałe święta.? tak dzieliła się swoimi emocjami Pani Krysia – Lodówka i talerze – to szczególne prezenty, ponieważ ułatwią nam codzienne życie. Zapas żywności sprawi, że niczego nam nie zabraknie na święta i jeszcze chyba długo, długo po świętach. Nie muszę się też martwić o proszek do prania czy inną chemię gospodarczą. Bardzo dziękujemy z całego serca. Nigdy nie dostałam tak wiele.?

     Jako wolontariusze Szlachetnej Paczki pragniemy złożyć gorące podziękowania tym wszystkim, którzy aktywnie wspierali naszą akcję. To niezwykła radość, kiedy możemy sprawić, że ktoś inny, dzięki naszemu wsparciu,  poczuje się ważny. To wielka rzecz, nieść drugiemu szczęście.  A my byliśmy świadkami tego niecodziennego wydarzenia.

                                                                    Dziękujemy.

 image001

Uczniowie naszej szkoły w czasie pakowania.

image002

21 grudnia 2015 Autor Kategoria: AktualnościDla nauczycieliStrefa rodzicaStrefa ucznia


Top