ul. Kościelna 1, 05-240 Tłuszcz, tel. 297573002, e-mail: sp_tl_1@op.pl, Sekretariat: Pn-Pt 7:30-16:00
Home
 

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2023/2024

Pierwszy dzień po wakacjach to dla wielu uczniów stres, ale czasami także ekscytacja. Część z nich z radością powitała swoich kolegów, koleżanki i nauczycieli, niektórzy zaś jeszcze ze smutkiem żegnają mijające wakacyjne dni.  Dziś, wzorem poprzednich lat, pierwszy dzień szkoły zaczęliśmy uroczystą Mszą świętą, której przewodniczył ks. Jacek Wąsowski. Podczas Mszy usłyszeliśmy pokrzepiające słowa, motywujące nas do pracy przez najbliższe miesiące nauki. Następnie, za Sztandarem i dyrekcją, uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami, przeszli na halę sportową, gdzie odbyła się oficjalna uroczystość otwarcia nowego Roku Szkolnego. Po odśpiewaniu hymnu państwowego, głos zabrał dyrektor Sławomir Klocek. Przywitał wszystkich zgromadzonych oraz zaproszonych gości. W słowach kierowanych do społeczności szkolnej, szczególnie zwrócił się do uczniów klas 1, rozpoczynających swoją przygodę z nauką, klas 4 – wchodzących w kolejny etap edukacyjny, a także uczniów klas 8, dla których ten rok, będzie tym ostatnim w murach naszej szkoły.

Po przemówieniu przyszedł czas na Akt Pasowania uczniów klas 1 na uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II. Akt ślubowania zobowiązuje, by każdy uczeń szanował tradycję, język i kulturę ojczystą naszego kraju, godnie reprezentował szkołę, rozwijał swoje zdolności i umiejętności, a także żył w zgodzie z innymi. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale.

Dzień ten zakończyło spotkanie z wychowawcami w salach lekcyjnych.

Teraz jeszcze ostatnie przygotowania, pakowanie szkolnych przyborów i oczekiwanie na wybrzmienie pierwszego dzwonka. To ostatnie chwile, na przejście z „trybu wakacyjnego” w tryb „gotowość do pracy”, ponieważ przed nami tylko ok. 200 dni na osiągnięcie założonych celów, zdobycie nowych umiejętności i poszerzenie wiedzy! Drodzy uczniowie – niech nauka będzie wspaniałą przygodą i radością, a nigdy przykrym obowiązkiem. My nauczyciele, jesteśmy tu dla Was – cieszymy się, że już jesteście!

Fot. Ewa Wójcik

4 września 2023 Autor Kategoria: Aktualności


Top