ul. Kościelna 1, 05-240 Tłuszcz, tel. 297573002, e-mail: sp_tl_1@op.pl, Sekretariat: Pn-Pt 7:30-16:00
Home
 

Wycieczka klas VII

W dniu 6 maja uczniowie klas VII udali się na wycieczkę do Warszawy. Udało nam siĘ dojechać bez korków, więc rozpoczęliśmy od porannego spaceru uroczymi uliczkami Starego Miasta – odwiedziliśmy Kolumnę Zygmunta III Wazy oraz Pomnik Małego Powstańca. Podziwialiśmy piękno budynków, które zostały zbudowane w stylu barokowo – klasycystycznym. 

Docelowym miejscem naszej wyprawy było Muzeum Świat Iluzji, które mieści się przy Rynku Starego Miasta. Jest to miejsce o niezwykłym świecie pozorów, złudzeń i paradoksów. Pozwala poznać i zrozumieć zagadnienia związane z optyką, matematyką, fizyką, psychologią, a nawet sztuką. Eksponaty znajdujące się w muzeum dały szansę dosłownie stać się częścią prezentowanych zjawisk.  Druga część wycieczki była przeznaczona na aktywny odpoczynek, chwilę relaksu oraz integrację ze znajomymi. Czas ten spędziliśmy w centrum rozrywki  „Stacja Grawitacja”, gdzie w jednym miejscu znajdują siĘ takie atrakcje  jak park trampoliny, park linowy oraz ścianka wspinaczkowa.

Pogoda i humory nam dopisały. Uważamy wycieczkę za udaną, była to miła odskocznia od codziennych obowiązków dla naszych uczniów. 

10 maja 2022 Autor Kategoria: Aktualności


Top