ul. Kościelna 1, 05-240 Tłuszcz, tel. 297573002, e-mail: sp_tl_1@op.pl, Sekretariat: Pn-Pt 7:30-16:00
Home
 

WYJĄTKOWY CZAS W KLASIE II B

Ostatni miesiąc 2021 roku był dla klasy II B niezwykle atrakcyjnym i magicznym czasem. Zanim weszliśmy w typowo świąteczny nastrój, a na choince rozbłysły gwiazdki, zawierające codzienne zadania kalendarza adwentowego, mieliśmy szczęście i okazję do tańca i zabawy podczas Klasowego Balu Andrzejkowego. Zapoznaliśmy się ze zwyczajami naszej kultury, wykonywaliśmy różnorodne wróżby i zadania, które traktowane z przymrużeniem oka, sprawiły wszystkim wiele radości. Mogliśmy losować z kapelusza animatora, tańczyliśmy na gazetach, a nawet sprawdzaliśmy czyje buty jako pierwsze przekroczą próg sali. Podziwialiśmy też przepiękne i nietypowe  przebrania, kapelusze i maski.

Okres świąteczny był równie przyjemny i fascynujący. Otwierając kolejne pudełeczka z zadaniami, stawiane były przed nami kolejne wyzwania, doświadczenia i okazje do spędzenia niezwykłych chwil w gronie kolegów i koleżanek. Wycinaliśmy i dekorowaliśmy świąteczne pierniczki, własnoręcznie wykonywaliśmy różnego rodzaju ozdoby choinkowe, malowaliśmy i przyozdabialiśmy bombki, a nawet uczestniczyliśmy w zajęciach prowadzonych przez wykwalifikowanego dogoterapeutę, których motywatorem był odpowiednio wyselekcjonowany i wyszkolony pies. Dzieci obcując ze zwierzęciem swobodniej wyrażały swoje uczucia, reagowały radością i uśmiechem. Chcąc nawiązać kontakt z ulubieńcem były nadzwyczaj zmotywowane do ruchu.

Zwieńczeniem wszystkich atrakcji i wydarzeń było nasze spotkanie noworoczne, podczas którego śpiewaliśmy znane nam kolędy i pastorałki, przekazywaliśmy sobie nawzajem najserdeczniejsze życzenia noworoczne oraz uczestniczyliśmy w przygotowanym poczęstunku. Wszystkim Czytelnikom tego artykułu również składamy najlepsze życzenia i zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji.

Mariola Górczak

11 stycznia 2022 Autor Kategoria: Aktualności


Top