ul. Kościelna 1, 05-240 Tłuszcz, tel. 297573002, e-mail: sp_tl_1@op.pl, Sekretariat: Pn-Pt 7:30-16:00
Home
 

Charytatywny Kiermasz Świąteczny

Przed świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole odbył się Charytatywny Kiermasz Świąteczny. Organizacją tego przedsięwzięcia zajęli się wolontariusze z klasy 8c. Przez kilka tygodni przygotowywali własnoręcznie świąteczne ozdoby – choinki, stroiki, zawieszki na choinkę. Kilka dni przed kiermaszem na korytarzach szkolnych pojawiły się wykonane przez uczniów kolorowe plakaty informujące o terminie kiermaszu, a w holu szkolnym na parterze pojawiło się pięknie udekorowane stoisko do sprzedaży. W środę rano ułożono na stołach ozdoby do sprzedaży. Znalazły się wśród nich nie tylko ozdoby wykonane przez uczniów z 8c ale również wspaniałe prace wykonane przez uczniów z całej naszej szkoły na: konkurs plastyczny „Ozdoba świąteczna”, konkursy z języka angielskiego i niemieckiego „Karty świąteczne”, „Zakładki do książki”.

Kiermasz cieszył się olbrzymim zainteresowaniem całej społeczności szkolnej, zarówno uczniów i pracowników szkoły. Udało się zebrać aż 907,00 zł! Te pieniądze zostały przekazane przelewem do Domu Dziecka w Równem z przeznaczeniem na wykorzystanie ich na organizację ferii zimowych dla wychowanków tej placówki.

Wielkie podziękowania należą się wszystkim dzieciom, które wykonały prace przeznaczone na kiermasz, wolontariuszom z klasy 8c, którzy sprawnie i profesjonalnie zorganizowali i przeprowadzili kiermasz, nauczycielom nadzorującym konkursy oraz wszystkim osobom, które dokonały zakupów na naszym kiermaszu. To dzięki Wam udało się pomóc wychowankom domu dziecka i wywołać uśmiech na ich twarzach.

Z okazji Świąt i Nowego Roku uczniowie klasy 8c przesłali również skromny upominek dla dzieci z Ośrodka dla Dzieci Niewidomych w Laskach, który odwiedzili we wrześniu w czasie wycieczki szkolnej. Przesłali im jedną z choinek oraz kartę świąteczną z życzeniami.

Takie akcje pomagają nam zrozumieć, że warto dzielić się z innymi. Pozwalają poczuć jak wielką satysfakcję przynosi bezinteresowna pomoc innym.

Wolontariusze z klasy 8c z wychowawcą

5 stycznia 2022 Autor Kategoria: Aktualności


Top