ul. Kościelna 1, 05-240 Tłuszcz, tel. 297573002, e-mail: sp_tl_1@op.pl, Sekretariat: Pn-Pt 7:30-16:00
Home
 

Grudniowe niespodzianki

Grudzień to miesiąc, w którym szczególnie zwraca się uwagę na potrzeby innych. Swoją troskę o drugiego człowieka mogliśmy wyrazić poprzez udział w zbiórce charytatywnej na rzecz pensjonariuszy wołomińskiego hospicjum oraz udział w akcji Razem na święta organizowanych przez wolontariat szkolny.

W ramach grudniowych niespodzianek kl. IIIa świętowała wraz z całą społecznością szkolną mikołajki. Dzięki dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego skorzystaliśmy z darmowej lekcji online prowadzonej przez edukatorów Muzeum Narodowego w Warszawie. Dzięki niej zapoznaliśmy się z prawdziwą historią św. Mikołaja oraz obejrzeliśmy sceny z historii Bożego Narodzenia tworzone przez artystów różnych epok. Kolejną niespodzianką były makramowe warsztaty bożonarodzeniowe prowadzone przez p.Sandrę Balcerak ze „Sznurkowego świata”.  Podczas  nich wykonaliśmy poznaną techniką breloczki- niektórzy zrobili ich nawet 4, by obdarować nimi swoich najbliższych. Zajęcia te wzbudziły ciekawość i zainteresowanie wśród uczestników. Pojawiły się głosy, że  zaplatanie sznurków jest wręcz odprężające i relaksujące! Klasowe spotkanie przy wigilijnym stole miało znaną lecz nieoczekiwaną formułę- zdalną. Uczniowie przebrali się za postaci, które mieli odegrać w szkolnych  jasełkach, a czas naszych połączeń przeznaczyliśmy na wspólne dekorowanie pierników, rozmowy o rodzinnych tradycjach i zwyczajach bożonarodzeniowych. Udało się nam również odśpiewać kolędę „Dzisiaj w Betlejem”. W ostatnim dniu nauki zdalnej rozesłaliśmy  elektroniczne kartki świąteczne przygotowane w Paint lub PowerPoint, którymi wzajemnie się obdarowywaliśmy (te elektroniczne maszyny losujące są genialne!).

Grudzień dobiegł końca, ale święta mogą trwać w nas dalej…w drobnych gestach uprzejmości, wzajemnej życzliwości i troski o wspólne dobro. Tego życzę całej społeczności szkolnej!

                                      Mariola Grzelak wych. kl.IIIa

28 grudnia 2021 Autor Kategoria: Aktualności


Top