ul. Kościelna 1, 05-240 Tłuszcz, tel. 297573002, e-mail: sp_tl_1@op.pl, Sekretariat: Pn-Pt 7:30-16:00
Home
 

Spotkanie z s. Anną Nowakowską- misjonarką ze Zgromadzenia Sióstr od Aniołów.

Patron naszej szkoły- św. Jan Paweł II powiedział: „Czynić świat bardziej sprawiedliwym, to znaczy dokładać wszelkich starań, aby nie było dzieci niedożywionych i bez możliwości kształcenia”. Siostra Anna Nowakowska- wieloletnia katechetka pracująca w naszej szkole,  przyjęła te słowa w sposób szczególny i aktualnie realizuje swoje powołanie misyjne w sercu Afryki (Kongo).

W ostatnich dniach tego roku szkolnego s. Anna odwiedziła społeczność naszej szkoły, by opowiedzieć o realiach życia, edukacji oraz warunkach swojej pracy misyjnej. Uczniowie z ciekawością i zdziwieniem oglądali przygotowany przez Siostrę materiał zdjęciowy i filmowy, nie mogąc zrozumieć jak można dziś żyć bez prądu, bieżącej wody…w rodzinie liczącej po 5-12 dzieci. Mieli również okazję zobaczyć przyniesione przez naszego gościa tabliczki szkolne do nauki kaligrafii, ręcznie wykonane piłki z liści bananowca, instrumenty muzyczne, biżuterię, ubrania….a nawet sandały wykonane ze zużytej opony.

Pamiętajmy, że każdy z nas może włączyć się w dzieło misyjne  poprzez :

– modlitwę i ofiarowane cierpienie w intencji misji,

– animację misyjną w swoim środowisku,

– pomoc materialną.

Dziękuję za spotkanie z naszymi Uczniami oraz pracownikami szkoły, to był dobry czas dla nas! Niech dobro które siejesz, zakiełkuje w Nas!

   Mariola Grzelak

W imieniu Naszej Koleżanki s. Anny zapraszam do współpracy.

SEKRETARIAT MISYJNY ZGROMADZENIA SIÓSTR OD ANIOŁÓW

ul. Broniewskiego 28/30

05-510 Konstancin-Jeziorna

tel. +48 504 487 008

e-mail: misje@siostryodaniolow.pl

Nr konta: 70 8002 0004 0209 2858 2002 0001

Tytułem :PRZEDSZKOLE KONGO

27 czerwca 2021 Autor Kategoria: Aktualności


Top