ul. Kościelna 1, 05-240 Tłuszcz, tel. 297573002, e-mail: sp_tl_1@op.pl, Sekretariat: Pn-Pt 7:30-16:00
Home
 

Mazowieccy Kodownicy

Mazowieccy Kodownicy to pięcioosobowy zespół uczniów klasy VIII b, którzy w bieżącym roku szkolnym uczestniczą w Konkursie Wiedzy o Mazowszu.

Konkurs odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego. Jego celem jest zainteresowanie uczniów szkół podstawowych dziedzictwem i współczesnością Mazowsza oraz wzmocnienie poczucia tożsamości regionalnej. Konkurs ma charakter interdyscyplinarny i dotyczy szerokiej tematyki związanej z dziejami i dniem dzisiejszym województwa mazowieckiego. Wiedza uczestników jest testowana na etapie szkolnym, regionalnym i wojewódzkim. Dodatkowo uczniowie realizują projekt edukacyjny.

Zespół uczniów naszej szkoły przez ostatnie dwa miesiące, w ramach projektu konkursowego, przygotował grę pt.:  „Mazowieccy Kodownicy”, prezentację i krótki quiz,  sprawdzający naszą wiedzę o regionie, w którym żyjemy. Gra posiada dwa tryby, naukowy i rozrywkowy. W trybie naukowym potencjalny gracz może podszkolić swoją wiedzę na temat Mazowsza, a potem przenieść się do trybu rozrywkowego, w którym wcieli się w główną postać z jednej z legend. Historie, które znajdziemy w grze, to nic innego jak znane wszystkim legendy, „Bazyliszek” oraz „Wars i Sawa”.

Projekt został zaprezentowany uczniom klasy VIII b na lekcji biologii. Autorzy opowiedzieli o grze, pokazali, w jaki sposób można z niej korzystać, a następnie zorganizowali quiz wiedzy o Warszawie i jej zabytkach. Zachęcamy do zerknięcia na ich projekt, będzie im bardzo miło, ponieważ spędzili nad nim naprawdę mnóstwo czasu. Poniżej zamieszczamy linki do gry, quizu i prezentacji:

Link do gry: https://mega.nz/file/IbQnDQab#B1n_-vaitc2cqDUtW6EeEwKA05hNEE0s_zmifHv1RPA

Link do quizu: https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=adQlbfUWkUWRF1f6HOfMUyxS_EY9G3hIvI3WZTJ6J-JURE8yTjQ1TE5aTlAzRTVYMVI3SzdEUVBLVS4u

Link do prezentacji: https://drive.google.com/drive/folders/1Ik-cI-5aYfZ0cOOeA4K2fMLA6UC-YFhC?usp=sharing 

Mazowieccy Kodownicy:

Jakub Gałązka

Adrianna Łasek

Aleksander Łasek

Oliwia Mroczek

Julia Przybysz

nauczyciel – opiekun zespołu:

Anna Czajkowska

23 grudnia 2020 Autor Kategoria: AktualnościKonkursy


Top