ul. Kościelna 1, 05-240 Tłuszcz, tel. 297573002, e-mail: sp_tl_1@op.pl, Sekretariat: Pn-Pt 7:30-16:00
Home
 

RAZEM NA ŚWIĘTA

Niesienie pomocy drugiemu człowiekowi to bardzo szlachetna cecha, w szczególności kiedy pomagamy osobom chorym, samotnym. Nasza szkoła realizuje treści wychowawcze, takie jak uwrażliwianie na potrzeby innych ludzi i angażowanie się w akcje społeczne, uczy empatii i życzliwości.

W tym roku szkolnym społeczność Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tłuszczu przyłączyła się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Razem na Święta”. W ramach akcji w placówce została zorganizowana zbiórka świątecznych paczek na rzecz seniorów –  „Dzieci Seniorom – Christmas Shoebox”.
Na kilka dni przed wigilią podarunki trafiły do najbardziej potrzebujących starszych osób z naszej gminy.
Również w okresie przedświątecznym uczniowie kl. VII i VIII własnoręcznie wykonali kartki z życzeniami dla chorych uczniów z naszej szkoły.

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas w roku. Dzięki wzajemnej pomocy możemy sprawić, aby stały się one jeszcze piękniejsze i radośniejsze. 

Dziękuję wszystkim, którzy w tym szczególnie trudnym czasie nie zostali obojętni na potrzeby drugiego  człowieka.

W imieniu Szkolnego Wolontariatu
              Kamila Więch

22 grudnia 2020 Autor Kategoria: Aktualności


Top