ul. Kościelna 1, 05-240 Tłuszcz, tel. 297573002, e-mail: sp_tl_1@op.pl, Sekretariat: Pn-Pt 7:30-16:00
Home
 

„Totus Tuus”- realizacja projektu edukacyjnego o patronie naszej szkoły.

W dniach 12-16 października w naszej szkole realizowany był projekt edukacyjny pod hasłem „Totus Tuus”. Miał on na celu pogłębienie wiedzy na temat życia i nauczania patrona naszej szkoły- świętego Jana Pawła II oraz uczczenie 42 rocznicy wyboru Polaka na biskupa Rzymu.

W ramach projektu uczniowie zapoznawali się na zajęciach z utworami z tomiku poezji „Patron w naszych słowach”, utrwalili słowa i melodię hymnu szkoły oraz hymnu Rodziny Szkół Jana Pawła II. Najmłodsi wychowankowie zapoznali się z anegdotami o życiu Naszego Świętego w oparciu o książki Joanny Krzyżanek „Jan Paweł II, czyli jak Karolek został Papieżem”, „O tym, jak Jan Paweł II kilkadziesiąt razy okrążył Kulę Ziemską” oraz „O tym, jak Jan Paweł II został Świętym”.  Uczniowie klas starszych zostali zaproszeni do wzięcia udziału w wirtualnych spacerach: „Małopolska – tu wszystko się zaczęło”,  „Małopolska. Miejsca serdeczne Jana Pawła II”. Były to materiały multimedialne przygotowane przez Instytut Dialogu Jana Pawła II. W ramach katechezy lub zajęć z wychowawcą nasi podopieczni  uczestniczyli w odbiorze wystawy pt. „Karol Wojtyła. Narodziny”, która stanowiła podróż przez przełomowe momenty życia papieża. Materiał ten został opracowany przez Centrum Myśli JP II, a ekspozycja dostępna była dla uczniów i pracowników w holu szkolnym na parterze przez cały czas trwania projektu.  

16 października- w 42 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża- uczniowie przyszli do szkoły ubrali na galowo oraz mieli przypiętą żółtą wstążkę. W tym dniu przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego pełnili wartę na długich przerwach przy kąciku patrona. Z tej okazji odbyła się również w kościele parafialnym Przemienienia Pańskiego uroczysta Msza Święta w intencji uczniów, rodziców oraz pracowników Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tłuszczu. Po Mszy Świętej został odczytany Akt zawierzenia Matce Bożej Rodziny Szkół Jana Pawła II. Podobne wydarzenie miało miejsce bieżącego roku na Jasnej Górze w czasie XX zjazdu Rodziny Szkół Jana Pawła II, w którym uczestniczyli przedstawiciele naszej szkoły.

Zwieńczeniem projektu „Totus Tuus” będzie rozstrzygnięcie rodzinnego konkursu na wykonanie lapbooka o tematyce „Jan Paweł II patron mojej szkoły”.

Wychowawcy klas III oraz katecheci

25 października 2020 Autor Kategoria: Aktualności


Top