ul. Kościelna 1, 05-240 Tłuszcz, tel. 297573002, e-mail: sp_tl_1@op.pl, Sekretariat: Pn-Pt 7:30-16:00
Home
 

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2020 ZA NAMI. NASTĘPNE ZA ROK, A MOŻE JUŻ CODZIENNIE?

Kochani, jesteście wspaniali! Bardzo dziękujemy, że wzięliście udział w akcji Sprzątanie Świata 2020, choć nie było łatwo (pandemia, nauka zdalna,  u niektórych nawet kwarantanna). Pokazaliście, że chcieć, to móc! Wysprzątaliście swoje pokoje, mieszkania, podwórka, nawet w lesie Was nie zabrakło. Zaangażowaliście do tej pracy rodziców i rodzeństwo, ten wspólnie spędzony czas na pewno nie pójdzie na marne. Bardzo się przykładaliście i sumiennie wykonywaliście swoją pracę.

Oto relacja Filipa: „Sprzątanie zacząłem od zebrania książek z podłogi i wymienienia królikowi trocin. Zebrałem wszystko z biurka i wytarłem je mokrą ściereczką. Następnie odsunąłem fotel  i wziąłem się za odkurzanie. Potem wziąłem mokrą chusteczkę, wytarłem kurz na szafce i podlałem, jak codziennie, kwiatki.  Zdjąłem poszewki z poduszek i materaca i je wyprałem oraz wytrzepałem koce. Poszedłem po mopa i umyłem podłogę. Na koniec wyrzuciłem wszystko z szafy na podłogę, poukładałem ubrania, złożyłem je i poukładałem na odpowiednia miejsca. Zapomniałbym o opróżnieniu kosza i posegregowaniu śmieci.”

O tym, że było rodzinnie i wesoło świadczy relacja Ali: „Ostatnio w weekend był dzień Sprzątania Świata, postanowiłam posprzątać podwórko i kostkę przed bramą. Wciągnęłam w to moją rodzinę. Trzeba było pozbierać różne butelki, papiery, papierosy, liście itp. Po skończeniu pracy, już mieliśmy iść do domu na kawkę, a tu nagle nasz pies podbiega do worka ze wszystkimi śmieciami i liśćmi, zaczyna na niego szczekać, biegać dookoła, aż wreszcie na niego skoczył (w skrócie świetnie się bawił). Rozdarła go, Akira ( tak się nazywa ten piesek) biegła przez całe podwórko z tym workiem, a ja, mój brat i tata za nim. Mama się z nas wszystkich śmiała ze łzami w oczach i nie mogła wykrztusić nawet jednego słowa. Skończyło się na tym, że musieliśmy posprzątać dwa razy tyle, ile wcześniej, tylko z małym wyjątkiem, worek schowaliśmy od razu po ukończeniu pracy. Plus tego całego zamieszania był taki, że mogłam spędzić miło, pożytecznie i zabawnie czas z rodziną. Ten incydent zapamiętamy na dłużej…        A jeszcze okazało się że mój starszy brat biegał za nami z telefonem i nagrywał całe zamieszanie, więc teraz na pewno tego nie zapomnimy.”

Niektóre klasy przekazały piękne grupowe relacje. Brawa dla klasy Vc – dzięki Wam mamy w okolicy bardziej czysty las. Klasa VIIc pokazała, jak wiele dobrego można uczynić dla planety we własnym domu. Klaso VIa – macie moc! Słusznie zauważyliście, że nie trzeba specjalnych uprawnień, aby posprzątać swój pokój, albo uprzątnąć ulicę z papierków po cukierkach, a las z puszek. Klasy Va i Vb sprzątały w domu, na podwórku, pod lasem i w lesie, jesteśmy pod wrażeniem. Uczniowie klasy VId najpierw sprzątali las, a potem jeszcze posegregowali zebrane śmieci – gratulujemy wytrwałości.

Po takim sprzątaniu Ziemia na pewno jest zadowolona!

Wszystkie relacje z akcji Sprzątania Świata można obejrzeć, klikając w link:

https://drive.google.com/drive/folders/18HWmXEC5-BN52iVbWiTV3hGnsim-Ozpr?usp=sharing

W imieniu Klubu Naszej Ziemi

Anna Czajkowska

29 września 2020 Autor Kategoria: AktualnościBez kategorii


Top