ul. Kościelna 1, 05-240 Tłuszcz, tel. 297573002, e-mail: sp_tl_1@op.pl, Sekretariat: Pn-Pt 7:30-16:00
Home
 

WYOBRAŹ SOBIE…

„Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza,
 bo choć wiedza wskazuje na to, co jest,
wyobraźnia wskazuje na to, co będzie”

Albert Eistein

       W październiku obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, którego tegoroczne hasło brzmiało: WYOBRAŹ SOBIE…

        W ramach obchodów święta odbyło się wiele działań mających na celu promocję biblioteki szkolnej i jej działań, zaakcentowanie Święta Bibliotek Szkolnych, propagowanie zainteresowania książką, rozbudzenie i kształtowanie kultury czytelniczej, podnoszenie poziomu czytelnictwa, integrację środowiska szkolnego, promowanie pracy grupowej.
        Nauczyciele biblioteki zachęcali chętnych uczniów do udziału w akcjach, które odbyły się w bibliotece. Pierwszą z nich był Światowy Dzień Uśmiechu – obchodzony 4 października. Uczniowie tego dnia przynosili do biblioteki uśmiechnięte emotikony, w zamian za to dostawali fragment tekstu literackiego. Zadaniem uczestnika zabawy było przeczytać go i odpowiedzieć, z jakiej lektury pochodzi. Za prawidłową odpowiedź
i wypożyczenie w tym dniu książki uczeń otrzymywał nagrodę niespodziankę.
Kolejną akcją były obchody 24 października Światowego Dnia Origami. Nauczyciele biblioteki przygotowali materiały potrzebne do wykonania składanek i zginanek oraz książki o tej tematyce, a chętni mogli w czasie przerw lub pobytu w świetlicy przyjść do biblioteki  i sprawdzić swoje umiejętności w zakresie  japońskiej sztuki origami. 24 października to również Dzień bajkowej postaci. My zaakcentowaliśmy ten dzień tym, że zadawaliśmy dzieciom z klas I-III bajkowe zagadki. Za prawidłową odpowiedź była wręczana nagroda.
         W październiku nauczyciele biblioteki rozpoczęli cykliczne działanie – głośne czytanie dzieciom przebywającym w świetlicy. Ponad to uczniowie odwiedzający bibliotekę byli angażowani do głośnego czytania z podziałem na role. Takie czytanie było realizowane również w świetlicy szkolnej z uczniami klas III-VI.  Przez cały miesiąc trwała akcja Bookcrossing, która pozwała  dzielić się książkami, stwarzała możliwość wymiany na inne, dała szansę czytania tym, których nie stać na zakup książek.

Nauczyciele bibliotekarze

8 listopada 2019 Autor Kategoria: AktualnościBibliotekaDziałalność


Top