ul. Kościelna 1, 05-240 Tłuszcz, tel. 297573002, e-mail: sp_tl_1@op.pl, Sekretariat: Pn-Pt 7:30-16:00
Home
 

WYCIECZKA KLAS PIERWSZYCH

31 października  klasy pierwsze uczestniczyły w wycieczce do „Akademii  dzieci  ciekawych świata- Wyspy Leonarda” w Kobyłce. Program wycieczki obejmował warsztaty edukacyjne „Mały Ratownik” oraz zabawy ruchowe w Sali Zabaw.

Podczas warsztatów pani instruktorka w przystępny sposób przekazała uczniom przydatną wiedzę dotyczącą zasad pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci przećwiczyły m.in. zasady postępowania podczas wypadku, zawiadomienie służb ratunkowych, przeprowadzenie zabiegów resuscytacji na fantomie, ułożenie osoby poszkodowanej w pozycji bocznej bezpiecznej .  Odgrywając scenki  wczuły się w rolę zespołu reanimacyjnego służb ratunkowych. Podczas zajęć uczniowie nauczyli się jak postępować w sytuacjach nietypowych, jak wypadek czy omdlenie osoby dorosłej lub dziecka. Po zajęciach każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom „Małego Ratownika”.
Obok utrwalenia bardzo ważnych informacji o tym, jak ratować ludzkie życie, był też czas na zabawy integracyjne w kącikach tematycznych oraz zabawy ruchowe w basenie z piłeczkami.

Wychowawczynie klas pierwszych: Mariola Grzelak, Kamila Więch, Katarzyna Winnicka

7 listopada 2019 Autor Kategoria: AktualnościBez kategorii


Top