ul. Kościelna 1, 05-240 Tłuszcz, tel. 297573002, e-mail: sp_tl_1@op.pl, Sekretariat: Pn-Pt 7:30-16:00
Home
 

TYDZIEŃ PAPIESKI

„Proszę Was, abyście całe to duchowe dziedzictwo, któremu na imię Polska,

                                            raz jeszcze przyjęli z wiarą, nadzieją i miłością.”

                                                                                                                  Jan Paweł II

   Od 15 do 21 października 2019 r. był realizowany w naszej szkole projekt edukacyjny pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”. Po raz kolejny w ramach Tygodnia Papieskiego pogłębialiśmy wiedzę na temat życia i nauczania Jana Pawła II poprzez: odwiedzanie pomnika papieża, oglądanie i czytanie albumów i książek o patronie szkoły, wykonanie w klasach gazetek związanych z tegorocznym przesłaniem projektu. Chętni uczniowie, nauczyciele i rodzice mogli wziąć udział w Zjeździe Rodziny Szkół im. Jana Pawła II w Częstochowie oraz w rodzinnym konkursie plastycznym na komiks o życiu Ojca Świętego. Wolontariusze z naszej szkoły zbierali środki finansowe w ramach akcji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” na rzecz utalentowanej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin.

   W związku ze zbliżającą się setną rocznicą urodzin patrona nasza szkoła podejmuje się również działań związanych z przedsięwzięciem „DAR NA STULECIE”- duchowy pomnik dla Jana Pawła II. Każda klasa wspólnie z wychowawcą zaproponuje swoje działania i inicjatywy, a organizatorzy projektu spiszą je w księdze, która będzie uroczyście złożona w sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie w dniu jego setnych urodzin. W ten sposób uczcimy tak ważną dla nas rocznicę.

Katarzyna Kamińska

Uczniowie  z klasy 5b porządkująpomnik  św. Jana Pawła II przy kościele parafialnym.

Wystawa najciekawszych komiksów o Janie Pawle II  – prace konkursowe.

Warta uczniów z Samorządu Uczniowskiego przy kąciku patrona.

Wystawa albumów .

27 października 2019 Autor Kategoria: AktualnościBez kategorii


Top