ul. Kościelna 1, 05-240 Tłuszcz, tel. 297573002, e-mail: sp_tl_1@op.pl, Sekretariat: Pn-Pt 7:30-16:00
Home
 

XIX DZIEŃ PAPIESKI

„Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów.
 Nieważne jest  to, co ma, ale czym się dzieli z innymi”.

                                                                                                                                       Jan Paweł II

13 października wolontariusze z naszej szkoły, pod opieką koordynatorów, ponownie włączyli się w akcję zbierania środków finansowych na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W tym dniu w całej Polsce obchodzony był XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”. Wolontariusze z dużym zaangażowaniem i radością kwestowali na ulicach naszego miasta. Uzbierana kwota to 888 zł 39 gr. Dzięki hojności i zaangażowaniu ludzi dobrego serca Fundacja może prowadzić swoją działalność stypendialną pośród utalentowanej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin. Młodzież, która dzięki pomocy Fundacji otrzymuje szansę rozwoju, nazywana jest „żywym pomnikiem” Ojca Świętego Jana Pawła II.

Kamila Więch

18 października 2019 Autor Kategoria: AktualnościBez kategorii


Top