ul. Kościelna 1, 05-240 Tłuszcz, tel. 297573002, e-mail: sp_tl_1@op.pl, Sekretariat: Pn-Pt 7:30-16:00
Home
 

1a poznaje uroki jesieni

Szeleszczące pod stopami liście dają nam sygnał, że jesień rozgościła się u nas na dobre! Dojrzałe owoce znikają z sadów, pustoszeją przydomowe grządki, a na rabatach królują astry, wrzosy i jeżówki. Domowe spiżarnie wypełniają się przetworami, które mają nam przypominać zimą smaki lata i jesieni.

Zwieńczeniem tematu dotyczącego oznak jesieni i jej darów były zajęcia praktyczne.  Uczniowie kl. 1a wykonywali na lekcji kukiełki warzywno-owocowe według własnych pomysłów. Nasz klasa wypełniła  się zatem strojnymi baletnicami, owieczkami, ludzikami i jesiennymi cudaczkami! Uczniowie przygotowali wiele ciekawych prac, a same działania sprawiły im wiele radości. To była bardzo dobra lekcja, ponieważ dzieci z powodzeniem nazywały wszystkie wykorzystane warzywa i owoce, chętnie dzieliły się przyniesionymi darami, chwaliły prace koleżanek i kolegów z klasy…a nawet ich smakowały:)

Jesień pokazuje swoje piękne kolory również w parkach i lasach. Maluje liście w  barwach czerwieni, żółci, pomarańczy i brązu. Wykonaliśmy zatem drzewa metodą wydzieranki, które stanowią dekoracje naszej sali. Jesienne drzewa zachęcają do zabaw wokół nich, bo nie ma nic przyjemniejszego niż przygotowywanie liściastych bukietów, prowadzenie bitwy na liście, rzucanie liśćmi w niebo i oczywiście bieganie po suchych, szeleszczących, kolorowych listkach. O urokliwa jesieni trwaj!

Wychowawczyni kl. 1 a- Mariola Grzelak

16 października 2019 Autor Kategoria: AktualnościBez kategorii


Top