ul. Kościelna 1, 05-240 Tłuszcz, tel. 297573002, e-mail: sp_tl_1@op.pl, Sekretariat: Pn-Pt 7:30-16:00
Home
 

XIX pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II do Częstochowy

    W dniach 9-10 pażdziernika reprezentacja naszej szkoły wybrała się na XIX Pielgrzymkę Rodziny Szkół im. Jana Pawła II do Częstochowy. W pielgrzymce udział wzięło ok. 10 tys. uczniów z 250 szkół, ich nauczyciele, wychowawcy, dyrektorzy szkół. Na pielgrzymkę przyjechali także uczniowie i nauczyciele szkół z Wilna na Litwie i Grodna na Białorusi. Na wspólne spotkanie młodzi przyjechali nie tylko autokarami.  Jedna z grup przybyła np. rowerami. Mottem spotkania tradycyjnie było hasło Dnia Papieskiego. W tym roku: „Wstańcie, chodźmy!”.     
    Celem Rodziny skupiającej społeczność szkolną, która za patrona wybrała sobie papieża z Polski jest integracja uczniów oraz propagowanie nauczania świętego Jana Pawła II. Idea zrodziła się w 1998 r. w Zespole Szkół Integracyjnych w Radomiu. Inicjatorami powstania Rodziny Szkół Jana Pawła II są Państwo Gumińscy, wieloletni organizatorzy tego cyklu spotkań.

   Główne uroczystości miały miejsce 10 pażdziernika na placu przed klasztorem. W tym roku w czasie jasnogórskiego spotkania nawiązywano do 40. rocznicy pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski, ale również do setnej rocznicy urodzin papieża Polaka, która przypada na rok szkolny 2019/2020.  Homilii przewodził bp Henryk Tomasik z Radomia, duszpasterz Rodziny Szkół Jana Paweł II. Podkreślał on jak ważne w dzisiejszych czasach jest branie przykładu z Papieża Polaka i otwarcie serc na bliźnich.  Na pamiątkę dzieci i młodzież otrzymały pamiątkowe różańce z napisem „Jezu, Ufam Tobie”’.      
      Nasza grupa przybyła dzień wcześniej przed główną Mszą świętą, po to, by uczniowie  mogli w skupieniu pomodlić się, zwiedzić klasztor  i okolicę.  Zobaczyliśmy ciekawą wystawę o Papieżu K. Wojtyle w Arsenale i Skarbiec, które mają miejsce na terenie klasztoru.  Ponadto zobaczyliśmy multimedialną wystawę „Śladami Jezusa”, która jest interaktywną podróżą do Jerozolimy sprzed 2000 lat. Dzięki porywającej narracji i spektakularnym multimediom, znaleźliśmy się w centrum tamtych wydarzeń. Było to ciekawe przeżycie, zmuszające do refleksji.

      Wyjazd uznaliśmy za udany, liczymy, że co roku znajdą się chętni, chcący reprezentować naszą szkołę w tym wydarzeniu i stanie się to naszą tradycją.

W imieniu uczestników pielgrzymki

                                                                             Martyna Kiełczykowska- Czarnak

                                      Fotografie:

                                                                                Beata Dzięcioł 
                                                              Marzena Dzięcioł

Fotorelacja:

14 października 2019 Autor Kategoria: Aktualności


Top