ul. Kościelna 1, 05-240 Tłuszcz, tel. 297573002, e-mail: sp_tl_1@op.pl, Sekretariat: Pn-Pt 7:30-16:00
Home

SPORTOWY POCZĄTEK ROKU

Wrzesień w tym roku szkolnym jak zwykle nie rozpieszczał nas pogodą. Przygotowania do zawodów szkolnych były bardzo intensywne, ale utrudnione ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne. Dnia 20 września jako organizatorzy rejonowych biegów przełajowych wystawiliśmy liczną, a przy okazji solidną reprezentację naszej szkoły. Sportowcy z klas IV-VIII nie zawiedli naszych oczekiwań. Do kolejnego etapu zawodów awansowało 51 osób, co przełożyło się na zwycięstwo w kategorii chłopców i dziewcząt klas IV-VI oraz dziewcząt z klas VII-VIII a chłopcy z klas VII-VIII zajęli drugie miejsce (w zawodach powiatowych). Dnia 25 września w Wołominie odbył się kolejny etap zawodów z którego do międzypowiatu awansowało 6 osób:  Alicja Grochowska 5A; Lena Kacprzuk 5A; Aleksander Taraszkiewicz 5A; Beata Kaźmierczak; Kacper Ołdak 7B; Jan Rudajko 8B

W dniu 07 września w Pomiechówku odbyły się międzypowiatowe zawody w biegach przełajowych klas V-VIII. Na szczególne wyróżnienie zasługuje uczennica klasy 6A Beata Kaźmierczak, która zajmując 1 miejsce wywalczyła awans i weźmie udział  w zawodach wojewódzkich. Gratulujemy naszym sportowcom godnego reprezentowania szkoły, a Beacie powodzenia w wiosennych zmaganiach.

Nie zdążyliśmy dobrze zapomnieć o biegach przełajowych a 23 i 27 września na obiektach „Orlika” przy TKS Bóbr rozegrane zostały zawody klas VII-VIII w piłce nożnej chłopców i dziewcząt. Tu sukces nie był już tak spektakularny. Chłopcy zajęli 5 miejsce, a dziewczęta uplasowały się na ostatnim stopniu podium- GRATULACJE.

9. Ślendak Karolina              7c

2 października po niespełna tygodniu odpoczynku wystartowaliśmy w kolejnej masowej imprezie na poziomie powiatu. W sztafetach 10x800m wystawiliśmy komplet. Cztery sztafety składające się z 10 osób każda, ukończyły swoją rywalizację w następującej kolejności:

• Dziewczęta kl. VII-VIII zajęły 4 miejsce
  • Chłopcy kl.VII-VIII  zajęli 3 miejsce
  • Dziewczęta kl. V-VI zajęły 2 miejsce uzyskując awans do kolejnego etapu zawodów!!!

11. Strzelczyk Igor       8A

W dniu 9.10.2019r nasza sztafeta dziewcząt w składzie: Lena Kacprzuk Va, Nina Maziarz VIb, Beata Kaźmierczak VIa, Julia Wiśniewska VIa, Karolina Górska VId, Julia Bereda VIa, Laura Wiśniewska VIb, Dominika Bereda VIa, Iga Kalinowska Va, Julia kawiecka VIIb oraz Zofia Zbrzeźniak VIc, wzięła udział w międzypowiatowych biegach przełajowych w sztafecie 10 x 800m. Dziewczęta bardzo mocno zaczęły te zawody, po 4 zmianie miały 1 miejsce, po następnych byliśmy w trójce najlepszych. Jednak zabrakło sił, żeby utrzymać miejsce na podium i ostatecznie uplasowaliśmy się na 5 miejscu. Każda z dziewczyn dała z siebie maksimum swoich sił i możliwości, co jest dobrym prognostykiem na następne lata.

Podsumowując, ostatnie cztery tygodnie to bardzo intensywny czas dla naszych sportowców. W większości przypadków to te same osoby reprezentowały naszą szkołę we wszystkich opisanych powyżej imprezach. Tym bardziej należą im się słowa uznania. Nie zawsze wysokie lokaty w imprezach sportowych liczą się najbardziej, a duch sportowej rywalizacji połączony z zachowaniem zasad fair-play plus godne reprezentowanie barw Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tłuszczu to najwyższa satysfakcja dla nas nauczycieli/trenerów przygotowujących dzieci do zawodów.

Zespół nauczycieli w-f

Na szczególne wyróżnienie zasługuje Beata Kaźmierczak, która wygrała swój bieg , tym samym awansując do finału Wojewódzkiego w Biegach Przełajowych. Trzymamy kciuki aby powtórzyła zeszłoroczny sukces i awansowała do finału Mistrzostw Polski. Gratulujemy naszym sportowcom godnego reprezentowania szkoły, dziękujemy za wysiłek aby tak pięknie reprezentować naszą szkołę.

9 października 2019 Autor Kategoria: Aktualności