ul. Kościelna 1, 05-240 Tłuszcz, tel. 297573002, e-mail: sp_tl_1@op.pl, Sekretariat: Pn-Pt 7:30-16:00
Home
 

Warsztaty logopedyczne

Dnia 03.10.2019r. w oddziałach przedszkolnych odbyły  się warsztaty logopedyczne dla rodziców i dzieci z naszych zerówek.

Głównym celem spotkania było uświadomienie rodzicom, jak ważna jest sprawność  artykulatorów w mowie dziecka. Na początku został przedstawiony rozwój mowy – po to, aby rodzice wiedzieli, kiedy  i jakie głoski dziecko powinno wymawiać. W ten sposób rodzice sami już mogą ocenić w jakim wieku pojawiają się niepokojące sygnały, które skłaniają do wizyty u logopedy. Następnie przedstawione zostały główne wady wymowy z jakimi borykają się dzieci w wieku wczesnoszkolnym.

W drugiej części warsztatów dzieci wraz z rodzicami mieli za zadanie wykonać poprawnie ćwiczenia oddechowe, ćwiczenia warg oraz języka. Wszyscy mieli wiele radości podczas dmuchania piórek, przenoszenia małych elementów za pomocą rurki czy oblizywania warg posmarowanych czekoladą.

Warsztaty przebiegły w bardzo miłej atmosferze. Mam nadzieję, że uświadomiły one rodzicom jak wielki problem stanowią zaburzenia mowy dzieci. Warto bowiem ćwiczyć artykulatory. Poświęcony temu czas z pewnością nie pójdzie na marne i przyniesie wspaniałe efekty.

Opracowała:

                                                                                                     mgr Monika Kielak

8 października 2019 Autor Kategoria: AktualnościBez kategorii


Top