ul. Kościelna 1, 05-240 Tłuszcz, tel. 297573002, e-mail: sp_tl_1@op.pl, Sekretariat: Pn-Pt 7:30-16:00
Home
 

Świetlica – Wrzesień

Rok szkolny 2019/2020 zaczął się już na dobre. Świetlica szkolna dla klas I i II powitała nowych uczniów i rozpoczęła swoją działalność w miłej i sympatycznej atmosferze. Pierwsze dni upłynęły nam, jak zwykle na zapoznaniu z regulaminem bezpieczeństwa oraz na przypomnieniu podstawowych zasad postępowania w świetlicy. Został utworzony również Kodeks Świetliczaka, którego dzieci starają się zawsze przestrzegać.

Dzieci z naszej świetlicy biorą udział w różnych zajęciach, organizowanych przez wychowawców  m.in.:

zajęcia plastyczno- techniczne,

zajęcia dydaktyczne,

zajęcia rekreacyjno – ruchowe,

zajęcia muzyczno – ruchowe,

zajęcia z wykorzystaniem środków audiowizualnych,

realizowanie edukacji prozdrowotnej, profilaktycznej,

Wśród wielu różnorodnych form zajęć świetlicowych najbardziej lubianymi przez dzieci są zajęcia o charakterze plastyczno-technicznym oraz zabawy ruchowe, dlatego poświęca się im w świetlicy dużo czasu.

Kolorowa i słoneczna jesień zainspirowała świetliczków do wykonywania bardzo ciekawych i pomysłowych prac plastycznych. Powstały m.in.: kolorowe liście, muchomorki, jesienny latawiec, jarzębiny, dynie, słoneczniki, ludziki z szyszek, kasztanów i żołędzi, jesienne pejzaże  oraz udało nam się zgromadzić różnorodne dary jesieni.

Na zakończenie chciałybyśmy bardzo serdecznie podziękować wszystkim rodzicom, którzy zaopatrzyli swoje dzieci w wyprawki świetlicowe. Dzięki tak różnorodnym materiałom plastyczno- technicznym zgromadzonych przy państwa pomocy powstają bardzo pomysłowe prace plastyczne, a czas spędzony w świetlicy jest dobrze zagospodarowany.

Ponadto chciałybyśmy  bardzo serdecznie podziękować państwu Ciok i Sikora za podarowanie dzieciom świetlicowym różnych gier , zabawek i pluszaków. Jest to bardzo miła  inicjatywa ze strony rodziców, którzy pamiętają o potrzebach swoich pociech. Oczywiście  zachęcamy wszystkich rodziców do współpracy.

Przypominamy, że z nauczycielami świetlicy można kontaktować się poprzez klasowy zeszyt do informacji.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z działalności świetlicy.

Wychowawczynie:

Klaudia Baran

Malwina Ziółkowska

7 października 2019 Autor Kategoria: AktualnościBez kategoriiDziałalnośćŚwietlica


Top