ul. Kościelna 1, 05-240 Tłuszcz, tel. 297573002, e-mail: sp_tl_1@op.pl, Sekretariat: Pn-Pt 7:30-16:00
Home
 

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Ostatnie dni czerwca każdego roku szkolnego skłaniają do refleksji i podsumowań. Za nami 10 miesięcy wytężonej pracy, licznych sukcesów na wielu płaszczyznach, ważnych  wydarzeń, różnych akcji i działań, przyszedł czas na odpoczynek.

Jak co roku, także i tym razem uroczystość zakończenia roku szkolnego poprzedziła Msza Święta, celebrował ją ksiądz Paweł Cudny. W swoim kazaniu skierowanym do całej społeczności szkolnej mówił on jak ważny jest szacunek do drugiego człowieka. Jeśli nie będziemy szanować siebie nawzajem, może dojść do różnych tragedii, o których słyszy się w całym kraju. Podkreślił też, że zawód nauczyciela jest niedoceniony i wymaga bardzo wiele pracy.

Po Mszy Świętej wychowawcy klas I – III wraz z uczniami udali się do sal dydaktycznych celem rozdania świadectw. Na hali sportowej (odświętnie przygotowanej na tę uroczystość) podopieczni gromadzili się dwukrotnie tego dnia, raz o godzinie 10 z  klas IV – VII, o godzinie 14 zaś absolwenci naszej szkoły, uczniowie klas VIII.

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 tradycyjnie rozpoczęło się wprowadzeniem pocztu sztandarowego i przemówieniem pani dyrektor Beaty Dzięcioł. Podczas wystąpienia pogratulowała ona uczniom osiągniętych wyników, nauczycielom podziękowała za zaangażowanie, pracownikom i rodzicom zaś za wsparcie we wszystkich szkolnych działaniach. Na koniec swojego przemówienia życzyła wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji.

Po wystąpieniu pani dyrektor nastąpiło wręczanie nagród książkowych przez wychowawców i przedstawicielki Rady Rodziców (w poszczególnych kategoriach najlepsze wyniki w nauce, artystycznej, najlepsze osiągnięcia sportowe, największe postępy w nauce, intelektualnej, dla najlepszego czytelnika). Na spotkaniu z absolwentami wręczono dodatkowo nagrody z konkursów przedmiotowych, za zawody sportowe, za pracę w Samorządzie Uczniowskim, za występy artystyczne oraz Nagrodę Burmistrza dla ucznia z najwyższą średnią,

To popołudniowe spotkanie było też okazją do obejrzenia walca w wykonaniu klas VIII oraz części artystycznej, podczas której mogliśmy usłyszeć słowa podziękowania i piosenki w wykonaniu uzdolnionych absolwentów.

            Koniec roku to czas pożegnań, wzruszenia i radość, ale też przede wszystkim nagroda za całoroczny wysiłek. Do zobaczenia po wakacjach.

Galeria zdjęć – Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

20 czerwca 2019 Autor Kategoria: Aktualności


Top