ul. Kościelna 1, 05-240 Tłuszcz, tel. 297573002, e-mail: sp_tl_1@op.pl, Sekretariat: Pn-Pt 7:00-17:00
Home
 

SPORTOWCY CZYTAJĄ DZIECIOM

Słynęliśmy kiedyś z rycerstwa, siły, odwagi.

Dziś, żyjąc w odmiennych warunkach,

Winniśmy na sportowych gruntach

Pielęgnować i rozwijać powyższe cechy

Henryk Sienkiewicz

W tym roku święto czytelnicze XVIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom odbył się pod hasłem Sportowcy czytają dzieciom – wychowanie przez sport i czytanie.

Jak podkreśla Irena Koźmińska, Prezes Fundacji ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom: Mistrzowie sportu są idolami młodego pokolenia, zatem płynący z ich ust przekaz o potrzebie czytania jest mocnym sygnałem dla młodzieży i zachętą, żeby dbać o swój wszechstronny rozwój, nie tylko fizyczny. W dzisiejszym świecie mistrz sportu powinien być bowiem człowiekiem oczytanym i wykształconym.

Hasło Tygodnia nie jest przypadkowe, na ten rok bowiem przypada setna rocznica utworzenia Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

            W związku z tegoroczną wytyczną, zaangażowałyśmy do czytania nauczycieli wychowania fizycznego. Czytanie odbywało się na lekcjach wychowania fizycznego.

            Po pierwsze należy pamiętać że należy ćwiczyć zarówno nasze ciało jak i głowę. Po drugie łączona aktywność ma swój potencjał.

Sportowe emocje są porównywalne do tych czytelniczych. Tak samo, jak kolejne podanie, każda przeczytana strona zbliża do zwycięstwa…

Beata Tryc

Anna Milczarek

10 czerwca 2019 Autor Kategoria: AktualnościBez kategoriiBibliotekaDziałalność


Top