ul. Kościelna 1, 05-240 Tłuszcz, tel. 297573002, e-mail: sp_tl_1@op.pl, Sekretariat: Pn-Pt 7:00-17:00
Home
 

PIKNIK CZYTELNICZY

Postanów sobie czytać codziennie,

choćby przez kwadrans,
po roku odczujesz skutki…

Henryk Mann

Po raz drugi nauczyciele biblioteki szkolnej zorganizowali piknik czytelniczy. Uczestniczyli w nim uczniowie z klas  pierwszych oraz dzieci z klas drugich i trzecich korzystające ze świetlicy. Piknik odbył się 05.06.2019r. w ramach XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, polecanego przez Fundację ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom. Tegoroczna akcja odbywa się hasłem Sportowcy czytają dzieciom – wychowanie przez sport i czytanie.

W tym dniu klasy pierwsze uczestniczyły w Igrzyskach Sportowych zorganizowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego pod kierunkiem p. Mariusza Strzelczyka.

Po zakończonych konkurencjach sportowych rozpoczął się piknik Czytanie na trawie.
W odpowiedniej dla siebie pozycji, na kocyku dzieci przez pół godziny czytały swoją ulubioną książkę. Celem pikniku było pokazanie, że czytanie zawsze powinno kojarzyć się dziecku z przyjemnością, nigdy z obowiązkiem czy przymusem. Zatem pojęcie wychowanie przez sport i czytanie, jest cały czas aktualne. Trening fizyczny to dobra kondycja, a trening intelektualny to dobra pamięć. Czyż nie powinniśmy trenować obu sprawności, aby osiągać sukcesy w życiu?

Beata Tryc

Anna Milczarek

8 czerwca 2019 Autor Kategoria: AktualnościBez kategoriiBibliotekaDziałalność


Top