ul. Kościelna 1, 05-240 Tłuszcz, tel. 297573002, e-mail: sp_tl_1@op.pl, Sekretariat: Pn-Pt 7:00-17:00
Home
 

Święty Mikołaj odpisał na nasz list.

W okresie około świątecznym grupa 0A pomaszerowała na pocztę aby wysłać list do świętego Mikołaja. List został napisany w języku angielskim, wsparcia udzieliła nam Pani Aneta Lewczuk. Przekazaliśmy Mikołajowi serdeczne życzenia oraz opisaliśmy jak spędzamy przedświąteczny czas w zerówce czekając na Jego przybycie.

Ku naszemu zdziwieniu otrzymaliśmy odpowiedź, choć jak wiemy korespondują z Nim miliony osób. Dzieci były bardzo szczęśliwe, czekaliśmy na ten list kilka miesięcy. Święty Mikołaj opowiada nam, jak wiele ciekawych historii czyta w listach od dzieci, a w tym roku otrzymał listy z prawie 200 różnych państw. Przesyła nam pozdrowienia z koła podbiegunowego i opisuje jak wygląda zima w Rovaniemi, dowiadujemy się wielu ciekawych informacji, jednak nie będę wszystkiego zdradzała, starsi uczniowie mogą pokusić się o przeczytanie listu, dla nich język angielski nie będzie wyzwaniem. Zachęcam do wysyłania listów, napisanych odręcznie na kartce.

To było bardzo ciekawe doświadczenie. Uczyliśmy się jak adresować list, odwiedziliśmy i poznaliśmy pracę poczty, ale przede wszystkim korespondowaliśmy, ponieważ otrzymaliśmy odpowiedź. Dzieci, także zrozumiały jak ważna jest nauka języka angielskiego, za pomocą którego możemy porozumiewać się na całym świecie.

wychowawczyni grupy 0A- Dorota Osipowska

Adres Świętego Mikołaja, zachęcam do korespondencji:

Santa Claus

Arctic Circle 96930

Rovaniemi Finlandia

9 maja 2019 Autor Kategoria: AktualnościBez kategorii


Top