ul. Kościelna 1, 05-240 Tłuszcz, tel. 297573002, e-mail: sp_tl_1@op.pl, Sekretariat: Pn-Pt 7:00-17:00
Home
 

Z WIELKANOCNYMI ŻYCZENIAMI U POLAKÓW NA KRESACH

Na dwa tygodnie przed Wielkanocą grupa wolontariuszy z naszej szkoły wraz z przedstawicielami Fundacji „Kresy w potrzebie – Polacy Polakom”, harcerzami oraz wolontariuszami ze szkół z Mazowsza wybrała się na Litwę, by spotkać się z naszymi Rodakami, którzy na skutek II wojny światowej zostali za naszymi wschodnimi granicami. Odwiedziliśmy polskie rodziny w Butrymańcach, Kamionce, Solecznikach, Niemenczynie i Jaszunach  i  przekazaliśmy  im dary w ramach akcji „Paczka – Wielkanoc 2019”.

Spotkania z Polakami rozpoczęliśmy od wczesnych godzin porannych. Paczka to  tylko pretekst , bo o wiele cenniejsze były  odwiedziny i rozmowa, podczas których nieraz pojawiały się łzy przeplatane radością płynącą właśnie z tego spotkania. Oprócz symbolicznej wielkanocnej paczki przekazaliśmy również życzenia i pamięć od Polaków z Polski dla Polaków na Kresach.

Dziękuję wszystkim darczyńcom, którzy składali dary podczas szkolnej zbiórki. Bardzo dziękuję wolontariuszkom – uczennicom, które uczestniczyły w wyjeździe na Litwę i ze wzruszeniem  przeżywały spotkania z Rodzinami na Wileńszczyźnie.  Dziękuję Weronice Rasińskiej, Wiktorii Nowak, Gabrysi Dąbrowskiej oraz panu  Pawłowi Nowakowi.

Zapraszam do obejrzenia prezentacji z wyjazdu.

                                                                                                                                   Kamila Więch

30 kwietnia 2019 Autor Kategoria: Aktualności


Top