ul. Kościelna 1, 05-240 Tłuszcz, tel. 297573002, e-mail: sp_tl_1@op.pl, Sekretariat: Pn-Pt 7:00-17:00
Home
 

WYCIECZKA KLAS PIERWSZYCH DO „AKADEMII DZIECI CIEKAWYCH ŚWIATA – WYSPY LEONARDA”

28 marca klasy pierwsze uczestniczyły w wycieczce do „Akademii dzieci ciekawych świata – Wyspy Leonarda” w Kobyłce. Program wycieczki obejmował warsztaty z udzielana pierwszej pomocy „Mały Ratownik” oraz zabawy ruchowe i integracyjne w sali zabaw.
Podczas warsztatów pani instruktorka w przystępny sposób przekazała uczniom przydatną wiedzę dotyczącą zasad pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci przećwiczyły m.in. zasady postępowania podczas wypadku, zawiadomienie służb ratunkowych, przeprowadzenie zabiegów resuscytacji na fantomie. Wchodziły w role: policjanta, poszkodowanego, świadka wypadku. Odgrywając scenki dramy wczuły się w rolę zespołu reanimacyjnego służb ratunkowych. Podczas zajęć uczniowie nauczyli się jak postępować w sytuacjach nietypowych, jak wypadek czy omdlenie osoby dorosłej lub dziecka. Każdy mógł przećwiczyć ułożenie osoby poszkodowanej w pozycji bocznej bezpiecznej. Po zajęciach każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom „Małego Ratownika”.
Obok utrwalenia ważnych treści o tym, jak ratować ludzkie życie, był też czas na zabawy integracyjne w kącikach tematycznych, zabawy ruchowe w basenie z piłeczkami, zjeżdżalniach, drabinkach, wspinaczkach i wielu innych.
W imieniu wychowawców klas pierwszych – Katarzyna Klocek


Oto fotorelacja z wycieczki.

4 kwietnia 2019 Autor Kategoria: AktualnościBez kategorii


Top