ul. Kościelna 1, 05-240 Tłuszcz, tel. 297573002, e-mail: sp_tl_1@op.pl, Sekretariat: Pn-Pt 7:00-17:00
Home
 

OD PRZEDSZKOLA DO SENIORA – ŻYCIE W ZRÓWNOWAŻONYM ŚRODOWISKU

W środę, 28 marca, gościliśmy w naszej szkole pracownika Wydziału Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Wołominie – Pana Andrzeja Michalika. W ramach akcji edukacyjnej „Od przedszkola do seniora – życie w zrównoważonym środowisku”, wysłuchaliśmy prelekcji pt.: „Zagrożenia zdrowia i życia ludzi i zwierząt w zanieczyszczonym środowisku”. W spotkaniu uczestniczyli członkowie Klubu Naszej Ziemi oraz uczniowie klasy VIIc.

Pan Andrzej w bardzo przystępny sposób pokazał nam, jak zanieczyszczone środowisko niszczy życie i zdrowie nie tylko ludzi, ale również zwierząt, które nie potrafią się bronić. W pamięci pozostaną nam zdjęcia zwierząt, które zginęły uduszone lub zagłodzone, bo włożyły głowę do wyrzuconej w lesie puszki, czy foliowego worka. To wstyd, że człowiek – najinteligentniejszy organizm na Ziemi, zamiast dbać o swój dom, bezmyślnie go niszczy.

Uczniowie otrzymali też praktyczne wskazówki, jak dbać o środowisko we własnym domu i jego najbliższym otoczeniu, aby ludziom i zwierzętom żyło się lepiej. Bardzo dziękujemy za to spotkanie i zapraszamy na kolejne.

W imieniu społeczności szkolnej

Anna Czajkowska

3 kwietnia 2019 Autor Kategoria: Aktualności


Top