ul. Kościelna 1, 05-240 Tłuszcz, tel. 297573002, e-mail: sp_tl_1@op.pl, Sekretariat: Pn-Pt 7:00-17:00
Home
 

TO WIOSNA WESOŁA…

     „To wiosna, to wiosna wesoła, uśmiechy rozdaje dokoła!”- takim okrzykiem witały wiosnę zuchy z 31 Gromady Zuchowej WESOŁE BUZIAKI podczas XXXVIII Złazu Wiosennego Marzanna’2019. W sobotę 23 marca 2019r. zuchy i harcerze Towarzystwa Skautowego HORN świętowali nadejście długo wyczekiwanej wiosny. Na miejsce zbiórki- targowisko miejskie w Tłuszczu- przybyły gromady zuchowe i drużyny harcerskie z Jasienicy, z Kozłów, ze Stryjek i oczywiście z Tłuszcza- każda z piękną Marzanną.

    Zgromadzonych powitał Burmistrz Tłuszcza, pan Paweł Bednarczyk, życząc wszystkim udanej zabawy. Następnie wyruszyliśmy w trasę wykonując zadania gry terenowej- w tym roku hasło przewodnie brzmiało „W hołdzie dla Niepodległej”. Zuchy odwiedziły Muzeum Ziemi Tłuszczańskiej i ważne miejsca upamiętniające wydarzenia historyczne na terenie miasta.

    Złaz zakończył się ogniskiem z pieczeniem kiełbasek oraz słodkim poczęstunkiem. Miejsce do zabawy oraz dodatkowe atrakcje zapewnili nam strażacy- dzieci mogły obejrzeć, a nawet wsiąść do wozu strażackiego; było też gaszenie palącej się kukły Marzanny przy użyciu węża strażackiego. Wszyscy dostali pamiątkowe znaczki i dyplomy dla drużyn. Piękna, słoneczna pogoda pozwoliła nam uwierzyć, że wiosna już na dobre u nas zagościła.

                                                                            Drużynowa: Katarzyna Kamińska

27 marca 2019 Autor Kategoria: Aktualności


Top