ul. Kościelna 1, 05-240 Tłuszcz, tel. 297573002, e-mail: sp_tl_1@op.pl, Sekretariat: Pn-Pt 7:30-16:00
Home

Nasze uczennice Mistrzyniami Powiatu w minisiatkówce

W dniu 20.03.2019r w Szkole Podstawowej nr 1 w Kobyłce odbył się Turniej Finałowy Mistrzostw Powiatu Wołomińskiego w minisiatkówce dziewcząt.

Wzięły w nim udział, oprócz naszej szkoły, reprezentacje które wygrały swoje rejony w Wołominie, Radzyminie oraz Kobyłce.

Pierwszy mecz nasze dziewczęta rozegrały z rówieśniczkami ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Wołominie, wygrały go 2:0.

Następny mecz rozegraliśmy ze Szkołą Podstawową nr 1 w Markach i był to pojedynek również zwycięski dla naszych dziewcząt.

Ostatni, jak się później okazało, najtrudniejszy mecz, rozegraliśmy z gospodarzem Szkołą Podstawową nr 1 w Kobyłce. Był to mecz pełen dramatyzmu, po dwóch stronach siatki stanęły dwa zespoły o zbliżonych umiejętnościach.

Pierwsza nasza czwórka wygrała swojego seta dosyć spokojnie 25:17.

W drugim secie druga nasza czwórka prowadziła bardzo wyrównaną walkę. W końcówce seta doszło do nerwowej wymiany piłek która doprowadziła do gry na przewagi.

Na szczęście nasze uczennice wykazały się większym spokojem i po asie serwisowym Zuzanny Skwarskiej, która na tę zagrywkę weszła z ławki, wygraliśmy mecz 29:27.

Gratulacje dla trenera zespołu Pana Sławomira Klocka oraz Pani trener u której dziewczęta trenują w UKS OLIMP Tłuszcz Małgorzacie Krysik, za wspaniałe przygotowanie zespołu do rozgrywek.

Już za tydzień, dziewczęta jadą reprezentować nasz powiat na turnieju międzypowiatowym w Lesznowoli, ich przeciwnikami będą zespoły również grające w Lidze Minisiatkówki z Legionowa, Nowego Dworu Mazowieckiego, Lesznowoli oraz Otwocka.

Po turnieju dziewczęta zostały zaproszone do Starostwa Powiatowego w Wołominie gdzie odebrały gratulacje od Starosty Wołomińskiego Pana Adama Lubiaka oraz od członków Zarządu Powiatu.

21 marca 2019 Autor Kategoria: AktualnościBez kategorii