ul. Kościelna 1, 05-240 Tłuszcz, tel. 297573002, e-mail: sp_tl_1@op.pl, Sekretariat: Pn-Pt 7:00-17:00
Home
 

Wolontariusze z kolędą u Polaków na Litwie.

Wolontariusze z kolędą u Polaków na Litwie.

Boże Narodzenie to święta, na które czekamy cały rok. Cieszymy się na myśl o spotkaniu z naszymi najbliższymi, z rodziną i przyjaciółmi. W te święta, choć przez chwilę, pomyślmy również o Polakach mieszkających na Kresach. Ich serca należą do Polski, niestety historia sprawiła, że pozostali za naszą wschodnią granicą.Mimo tego, nie ustają nasze więzi z Polakami, a nasza pamięć o tamtych czasach jest ciągle żywa. Na dowód tego, na tydzień przed świętami Bożego Narodzenia, delegacja wolontariuszy z naszej szkoły wraz z przedstawicielami fundacji „Kresy w potrzebie – Polacy Polakom” wybrała się na Litwę, by tam spotkać się z naszymi rodakami oraz przekazać dary zebrane podczas akcji „Paczka Boże Narodzenie 2018”. Spotkania były wyrazem pamięci, że Polacy mieszkający w  Polsce pamiętają o Polakach na Litwie, a także Białorusi i Ukrainie.
W sobotę, od wczesnych godzin porannych, wolontariusze z Mazowsza rozpoczęli odwiedziny rodaków w ich domach, w pięciu miejscowościach na Litwie. U każdej rodziny był czas na chwilę rozmowy, wspomnienia… życzenia i wspólne zaśpiewanie kolędy, do której gospodarze mieli największy sentyment.
Były łzy wzruszenia, zaskoczenie, uśmiech, radość… Tak wiele uczuć w jednej chwili.

Dziękuję z całego serca wszystkim darczyńcom, którzy składali dary podczas  szkolnej zbiórki.
Bardzo dziękuję wolontariuszkom – uczennicom naszej szkoły, które zaangażowały się w  akcję oraz dzielnie uczestniczyły w wyjeździe na Litwę, w spotkaniach z rodzinami. Dziękuję: Weronice Rasińskiej, Magdzie Ośkiewicz, Natalii Ośkiewicz, Zuzi Wytrykowskiej, Wiktorii Nowak, Kornelii Rudnik oraz pani Izabeli Nowak. Ten wyjazd był dla nas wszystkich żywą i piękną lekcją historii.
Wszystkim osobom dobrego serca z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia składam serdeczne życzenia.

Zachęcam do obejrzenia prezentacji z wyjazdu na Litwę.

                                                                                                                 Kamila Więch

 

21 grudnia 2018 Autor Kategoria: Aktualności


Top